رزومه انجمن

رزومه انجمن

علیرغم اینکه انجمن امید یک نهاد نوپا می باشد٬ رسالت خود را با سرکشی منظم به مدارس شروع نموده. تعدادی از مدیران انجمن با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش به مدارس واقع شده در مناطق محروم تر مراجعه و از نزدیک در جریان مشکلات و گرفتاری های دانش آموزان قرار می گیرند. در این مراجعات تلاش می شود تا نیازمندان واقعی به صورت مستقیم و بی واسطه شناسایی شوند و اقدامات مقتضی بر اساس نوع مشکلات و گرفتاری های هر کدام از دانش آموزان صورت پذیرد.

البته در اداره کل آموزش و پرورش – بخش انجمن اولیا – و همچنین مدارسی که مورد سرکشی واقع می شوند لیستهایی وجود دارد که در آن اسامی دانش آموزان نیازمند شامل افراد بی سرپرست – بد سرپرست – زندانی بودن سرپرست – فقیر – فرزند طلاق و غیره قید گردیده که این اطلاعات شناسایی نیازمندان را راحتتر می کند.

با پیگیری های انجام شده تاکنون ۲۰۰ دانش آموز با مشکلات حاد شناسایی شده اند که با همت مدیران انجمن و کمکهای نقدی آنان تاکنون تعداد ۲۰۰ پک کامل لوازم التحریر و همچنین ۱۰۰ بسته کامل سبد غذایی تهیه و در بین مددجویان توزیع شده و همچنین اقساط سرویس – هزینه اجاره محل و هزینه پزشکی برخی از آنان نیز پرداخت شده است.

اکنون ما با اطمینان می توانیم بگوییم که تمام زیر ساختهای لازم برای انجام یک فعالیت انسان دوستانه فراهم گردیده و هموطنان ما در اقصی نقاط جهان می توانند از طریق این پل ارتباطی هدایای خود را بدست نیازمندان واقعی برسانند و نتیجه اقدامات خود را در همین سایت بصورت شفاف ملاحظه نمایند.