گزارش جلسه

گزارش جلسه انجمن امید

گزارش جلسهجلسه دوره ای انجمن امید در مورخ پانزدهم بهمن ماه ۱۳۹۷ ، با حضور تعدادی از مدیران و دست اندرکاران و با تلاوت کلام الله مجید برگزار گردید.

در ابتدا مدیر انجمن گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه نمود که خلاصه ای از آن به شرح زیر می باشد:

۱ _ بازدید از مدارس مختلف ،خصوصا مدارس واقع شده در نقاط محروم با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش. در این بازدید ها ضمن ایجاد ارتباط مستقیم با مدیران و مسئولین مدارس ، از نزدیک در جریان مشکلات موجود قرار گرفتیم و در خصوص مسائل و مشکلات دانش آموزان نیازمند کمک و راههای رفع آن بحث و تبادل نظر کردیم.

۲ _ تعداد ۲۰۰ پک کامل لوازم التحریر که توسط انجمن تهیه شده بود نیز در این بازدیدها بین دانش اموزان نیازمند توزیع گردید.

۳ _ مشکلات تعدادی از دانش آموزان که وضعیت بحرانی تری دارند نیز بررسی گردید و اقداماتی همچون پرداخت اجاره منزل ، پرداخت قسط سرویس دانش آموز ، پرداخت هزینه درمان و … انجام شد.

۴ _ باهمکاری فروشگاه زنجیره ای تیرازیس ، تعداد یکصد بسته سبد غذایی شامل یک بسته قند ، یک بسته شکر، ۳عدد روغن ، یک بسته رب گوجه فرنگی ، ۲ بسته سویا ، یک کارتن خرما ، ۲ عدد ماکارونی ، یک بسته لوبیاچیتی ، یک بسته عدس و یک کیسه برنج ۱۰ کیلویی تهیه و ضمن هماهنگی با مدیران مدارس در بین دانش آموزان نیازمند توزیع گردید.

۵ _ بامدیر موسسه فرهنگی امیرالمومنین که فضای مناسبی برای برگزاری کلاسهای فوق برنامه و مهارت آموزی دارد مذاکره گردید و هماهنگی لازم برای معرفی دانش آموزان علاقه مند صورت پذیرفت.

۶ _ ملاقات با رییس و مشاور خانه خیرین استان فارس و تقدیم درخواست عضویت و همچنین مذاکره در خصوص نحوه استفاده از امکانات خانه خیرین و سایر مراکز خیریه فعال که زیر نظر خانه خیرین می باشنددر جهت پیشبرد اهداف تعیین شده.

۷ _ ملاقات با مدیر کل سازمان زندانهای استان فارس به منظور هماهنگی و تسهیل در ارتباطات آتی و بررسی راههای حمایت از دانش آموزان زندانی در کانون اصلاح و تربیت و همچنین نحوه حمایت از دانش آموزانی که سرپرست آنان در زندان می باشد.

در ادامه جلسه ، بحث و بررسی در خصوص برنامه های آتی و همچنین راههای تامین مالی و روشهای ایجاد یک درآمد ثابت برای پیشبرد اهداف انجمن ، صورت پذیرفت که به منظور پیگیری این موضوع ، کارگروه حامیان مالی تشکیل و شروع بکار نمود.

ضمنا یکی از برنامه های در دست اقدام ، تهیه یکصد دست پوشاک و کفش برای شب عید دانش آموزان نیازمند می باشد که امیدواریم با حمایت نیکوکاران محترم بتوانیم هدیه مناسبی تهیه و به این عزیزان تقدیم کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *